Niezbędnik

Poradnik korzystania z Rezerwatu Dzikich Dzieci, czyli wszystko to, co rodzic powinien wiedzieć!

  1. Zapoznaj się z ideą Rezerwatu, przeczytaj Niezbędnik, formularz zgłoszeniowy i regulamin, porozmawiaj z nami na miejscu. Jeśli coś jest dla Ciebie niejasne, zapytaj.
  2. Aby Twoje dziecko mogło korzystać z Rezerwatu musisz wyrazić na to zgodę wypełniając oświadczenie, dostępne fizycznie w Rezerwacie. Pamiętaj jednak, że wypełniony dokument musisz złożyć osobiście.
  3. Wstęp do ścisłego Rezerwatu mają dzieci powyżej 7 lat.
  4. Młodsze dzieci mogą przebywać z opiekunami w tzw. Otulinie Rezerwatu, gdzie jest dostęp do wody, kuchni błotnej, ogrodu, piaskownicy, jurty, autobusu. To atrakcyjna zielona przestrzeń zabaw nastawiona na młodsze dzieci, ale też przyjazna rodzicom. Są tu książki, gazety i leżaki.
  5. Każde wejście do Rezerwatu jest rejestrowane w punkcie informacyjnym.
  6. Ubranie: buty z zakrytymi palcami i nakrycie głowy to podstawa. I pamiętaj: ubranie można uprać, zaszyć, zmienić, a radość i wspomnienia wspaniałej zabawy pozostaną.
  7. Dzieci organizują sobie zajęcia same i mogą swobodnie przychodzić do Rezerwatu oraz z niego wychodzić. Na miejscu nie prowadzimy zorganizowanych zajęć (to nie świetlica ani inna dzienna placówka opieki, to też nie obóz harcerski ani nawet półkolonie).
  8. WAŻNE! Wiedz, że w Rezerwacie Twoje dziecko będzie używać narzędzi (młotków, gwoździ, wkrętarek, obcęgów, piły i wielu innych), będzie wspinać się na drzewa i konstrukcje, huśtać się na oponach, balansować na belkach, taplać się w ziemi i w błocie, pracować w ogrodzie. A na pewno będzie robić rzeczy tu nie wymienione. Przygotuj się na to.
  9. Jeśli jesteś rodzicem, przedstawicielem mediów, czy po prostu interesuje Cię Rezerwat i chcesz go odwiedzić, zgłoś się do nas. Postaramy się odpowiedzieć na Twoje zainteresowanie. Dorośli zasadniczo nie mają wstępu na teren części ścisłej Rezerwatu.
  10. Rezerwat 2020 – wersja z reżimami sanitarnymi oznacza min. rejestrację wszystkich osób wchodzących na teren Rezerwatu (rejestracja obejmuje obie strefy: Otulinę i ścisły Rezerwat); codzienną przerwę sanitarną, w trakcie której Rezerwat zostaje zamknięty dla wszystkich uczestników.