Aktualności

czerwiec 2024

Drodzy Lublinianie, jak wiecie, tworzymy Rezerwat Dzikich Dzieci w nowej lokalizacji na terenie Parku Rusałka. Chcemy, by jeszcze w tym sezonie rozpoczęła się dzika zabawa, a przestrzeń znów rozbrzmiała dźwiękiem młotków i wkrętarek oraz radosnych okrzyków.

Potrzebujemy Waszej kreatywności i pomocy. Przynieście do nas swoje talenty i umiejętności, a razem uda nam się stworzyć wspólny Przygodowy Plac Zabaw na kolejne lata. Jeśli masz kompetencje hydrauliczne, elektryczne, geodezyjne lub inne i możesz poświęcić trochę czasu dla Nowego Rezerwatu, zapraszamy do kontaktu.

Śledźcie nasz profil na FB (KLIK!), tam będziemy publikować aktualny harmonogram prac i zapotrzebowanie.

Już teraz możecie zgłaszać swoją chęć i dostępność. Dziękujemy!

Przez e-mail:

rezerwatdzikichdzieci@gmail.com

Telefonicznie:

tel. kom. +48 532 844 685

Przez profil FB: KLIK!

październik 2023

Dziękujemy za siódmy wspólny sezon w Rezerwacie!

Aktualne informacje dotyczące losów RDD w 2024 roku znajdziecie na naszym profilu Facebook: (KLIK!)

czerwiec 2023

Uwaga – mamy dobre wieści!

Od 1 lipca 2023 otwieramy RDD dla dzieci!

➡️ Będzie on czynny w godzinach 9-16 (za wyjątkiem poniedziałków) dla wszystkich dzieci do końca wakacji – bezpłatnie. Adres pozostaje bez zmian: Dolna Panny Marii 6-8.

➡️ Pamiętajcie, że pierwsza wizyta dziecka w wieku 7+ musi odbyć się z rodzicem w celu wypełnienia karty zgłoszeniowej (w każdym sezonie wypełniamy kartę od nowa – nawet jeśli dziecko było już w Rezerwacie w poprzednich latach).

➡️ Strefa ścisła (z narzędziami) jest dostępna dla dzieci, które ukończyły 7. rok życia.

➡️ Strefa ścisła jest objęta limitem dzieci. Nie prowadzimy zapisów. Liczy się kolejność przyjścia.

➡️ Do Strefy Buforowej zapraszamy wszystkich – zwłaszcza młodsze dzieci z opiekunami.

➡️ W Rezerwacie obowiązuje dress-code: dziecko musi mieć ubrane buty z zakrytymi palcami oraz czapkę/chusteczkę na głowę.

➡️ Pamiętajcie o zapasie wody, jedzenia i dawce dobrej energii!

Do zobaczenia w Rezerwacie, nie możemy się Was doczekać!

styczeń 2023

Rezerwat Dzikich Dzieci
w Centrum Kultury w Lublinie

  • wystawa zbiorów sezonowych
  • czynna tylko do końca marca 2023!
  • otwarta codziennie 10:00-18:00
  • miejsce: Galeria Sztuczki (parter Centrum Kultury)
  • ul. Peowiaków 12
Fot. autorstwa Dominiki Krzyżanowskiej przedstawia kolorową konstrukcję z palet i desek: centralnie ozdobiona rysunkami dzieci rama, w pierwszym planie kładka z palet, po lewej stare, odrapane drzwi. Zdjęcie wieńczy napis REZERWAT DZIKICH DIECI.

Zapraszamy do świata wygenerowanego przez zabawę. Wszystkie obiekty i artefakty prezentowane na wystawie powstały w Rezerwacie Dzikich Dzieci w latach 2017-2022 w wyniku spontanicznej, samodzielnie wybranej, osobiście kierowanej i wewnętrznie motywowanej zabawy. Zwiedzający zobaczą również swoiste zabawki, a raczej narzędzia zabawy, których ilość i poziom zużycia wykazują, że zabawa była intensywna i udana. Zetkniemy się zarówno z dziełami mimowolnymi jak również bardzo świadomie stworzonymi przez młodych twórców.

Kuratorki: Dominika Krzyżanowska, Liza Szczęśliwa

Rekonstrukcja obiektów: Dorota Monkiewicz, Damian Mika, Nela Łukasik, Michał Głos, Joanna Olejko

Fot. autorstwa Dominiki Krzyżanowskiej przedstawia kolorową konstrukcję domku o dwuspadowym dachu zbudowaną z palet i desek. W pierwszym planie kolorowa kładka, po lewej duże zdjęcie opony wiszącej na drzewie a po prawej zdjęcie chłopca bujającego się w oponie.

Wspaniałe lampiony oświetlające i zdobiące wystawę powstały podczas warsztatów Dziki Papier prowadzonych przez Sylwię Woźniak.

Fot. autorstwa Pawła Świcia przedstawia lampiony wykonane z papieru czerpanego. Widoczne są w nich struktury roślinne m.in. liście mniszka. Tło rozmyte.
Belka logotypów: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Centrum Kultury w Lublinie, Instytucja Kultury Miasta Lublin, Europejska Stolica Kultury, Lublin Miasto Inspiracji.

październik 2022

Koniec sezonu i kolejny rekord – ponad 6 000 uczestników w sezonie 2022!

Dziękujemy za zaufanie i wspaniałą zabawę 🙂

sierpień 2020

Posłuchajcie…

Reportaż dźwiękowy z Rezerwatu Dzikich Dzieci 2020
Autor: Andrzej Rudke
na zdjęciu: widok na Rezerwat Dzikich Dzieci, ludzie przy ognisku, dookoła zieleń i budowle wykonane w RDD
autor zdjęcia: Czułości


Plakat: Fundusz Promocji Kultury; belka logotypów: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Centrum Kultury w Lublinie, Instytucja Kultury Miasta Lublin, Europejska Stolica Kultury, Lublin Miasto Inspiracji.