WYSTAWA

Fot. autorstwa Dominiki Krzyżanowskiej przedstawia kolorową konstrukcję domku o dwuspadowym dachu zbudowaną z palet i desek. W pierwszym planie kolorowa kładka.

Rezerwat Dzikich Dzieci w Centrum Kultury w Lublinie

  • wystawa zbiorów sezonowych
    od 21 października/codziennie 10:00-18:00/Galeria SZTUCZKI/Peowiaków 12

Zapraszamy do świata wygenerowanego przez zabawę. Wszystkie obiekty i artefakty prezentowane na wystawie powstały w Rezerwacie Dzikich Dzieci w latach 2017-2022 w wyniku spontanicznej, samodzielnie wybranej, osobiście kierowanej i wewnętrznie motywowanej zabawy. Zwiedzający zobaczą również swoiste zabawki a raczej narzędzia zabawy, których ilość i poziom zużycia wykazują, że zabawa była intensywna i udana. Zetkniemy się zarówno z dziełami mimowolnymi jak również bardzo świadomie stworzonymi
przez młodych twórców.

Zdjęcie autorstwa Dominiki Krzyżanowskiej przedstawia korytarz Galerii SZTUCZKI, wypełniony obiektami zbudowanymi przez dzieci z palet i desek. Wzdłuż korytarza biegnie kładka dla zwiedzających. Całość oświetlają lampiony z papieru czerpanego.


Kuratorki: Dominika Krzyżanowska, Liza Szczęśliwa

Rekonstrukcja obiektów: Dorota Monkiewicz, Damian Mika, Nela Łukasik, Michał Głos, Joanna Olejko.

Lampiony są efektem pracy dzieci na warsztatach z Sylwią Woźniak.


Plakat: Fundusz Promocji Kultury; belka logotypów: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Centrum Kultury w Lublinie, Instytucja Kultury Miasta Lublin, Europejska Stolica Kultury, Lublin Miasto Inspiracji.