Dziki ogród

Zapraszamy do ‘adopcji grządek’. Można tego dokonać samodzielnie lub zespołowo. Bazą dla Dzikiego ogrodu są tradycyjne podwyższone grządki, a w nich unikatowe uprawy. Będziemy wspólnie pracować, wymieniać się doświadczeniami i materiałami.

Stworzenie enklawy w środku miasta może być szczególnie cenne dla mieszkańców, którzy potrzebują kontaktu z uprawą roślinną, a nie mają czasu lub mocy, żeby posiadać i uprawiać całą działkę. Dużym plusem takiego ogrodu jest to, że mały nakład pracy daje bardzo satysfakcjonujące wyniki . Będzie się czym pochwalić, a po takim sezonie będziecie już całkiem doświadczonymi działkowiczami, z dużą świadomością przyrodniczą.

Zapraszamy do współtworzenia tej społeczności wszystkich, którym kwiatki nie mieszczą się na parapecie, ludzi wytrwałych, długodystansowców, którzy cierpliwie wyczekują efektów.


Plakat: Fundusz Promocji Kultury; belka logotypów: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Centrum Kultury w Lublinie, Instytucja Kultury Miasta Lublin, Europejska Stolica Kultury, Lublin Miasto Inspiracji.